top of page

PODSUMOWANIE 2022

Logo_Konferencja_kanabiz_FINAL-web.png

Forum Rozwoju
Branży Konopnej

W kwietniu 2022 roku odbyła się druga edycja Forum Rozwoju Branży Konopnej pod patronatem honorowym Posła Jarosława Sachajko, Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi..  Konferencja jest jedynym wydarzeniem biznesowym na polskim rynku, skupiającym profesjonalistów, którzy nawiązują relacje, współprace i wymieniają się doświadczeniami, a także promują swoje biznesy w kanale B2B.

W wydarzeniu na żywo wzięło udział 140 osób. Największym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny dotyczący marketingu w branży konopnej. Patronem merytorycznym wydarzenia był Krzysztof Rutkowski Prezes Zarządu KDCP.

Tematem przewodnim Forum Rozwoju Branży Konopnej był potencjał wzrostu znaczenia sektora w kontekście nowych przepisów oraz marketing. Impreza promuje wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy właścicielami biznesów. Uczestnicy  mieli okazję do nawiązania relacji z podwykonawcami i dostawcami usług, tworzenia sieci kontaktów i pozyskiwania nowych partnerów. Tutaj właściciele sklepów konopnych mieli szansę poznać dostawców, a producenci wyrobów mogli rozszerzać kanały sprzedaży poprzez pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych.

 

W konferencji wystąpią eksperci i liderzy opinii posiadający wieloletnie doświadczenie w branży, między innymi ​Poseł dr Jarosław Sachajko, Patron Honorowy Konferencji; Maciej Kowalski z Kombinatu Konopnego, Piotr Liroy Marzec z Liroyal, Krzysztof Rutkowski z KDCP, Michał Kalinowski z Agro-Canna, Patrycja Bartosz-Burdiak i Dariusz Nowak z Orbis Cannabis, Marta Łanoch z FoodMedLaw, Jacek Magnuszewski z EryKonopi, Beata Martin Voces i Alicja Michałowska z Food-Law. Patrycja Bartosz- Burdiak, Orbis Cannabis przedstawiła prelekcję pt. Czy świat jest gotowy na nowatorskie rozwiązania konopne? - czyli czy rynek konopi może być innowacyjny; Alicja Michałowska, Prawnik w FoodLaw opowiedziała o THC w żywności konopnej w kontekście wątpliwości prawnych i praktyki.​ Magdalena Wawrzyniak, Prawnik w FP Legal wygłosiła wykład na temat Warunków uzyskania zezwolenia GIF na przetwarzanie i dystrybucję surowców konopnych (w tym biomasy) o zastosowaniu spożywczym i  kosmetycznym 

W panelu dyskusyjnym na temat Marketingu w branży konopnej, moderowanym przez Jacka Magnuszewskiego z Ery Konopi, wystąpili Maciej Kowalski, Prezes Zarządu Kombinat Konopny,  Beata Martin Voces, Ekspert prawa farmaceutycznego, farmaceuta, Paweł "Teone" Leśniański Redaktor Naczelny WeedNews.pl i Maciej Sagal, Prezes Zarządu HubBurger

Ostatni panel dyskusyjny dotyczył Rozwoju branży w świetle zmian legislacyjnych, jego moderatorem była Karolina Motylewska, dziennikarka, a uczestniczyli  Andrzej Dołecki Prezes Zarządu Wolne Konopie, , Maciej Kowalski, Prezes Zarządu Kombinat Konopny, Marta Łanoch z FoodMedLaw,, Krzysztof Rutkowski Prezes Zarządu KDCP i Dariusz Nowak Co-Founder Orbis Cannabis.

 

W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy rynku konopnego, tj. plantatorzy, producenci wyrobów konopnych, farmaceutycznych, ale również tekstylnych, spożywczych, kosmetycznych i budowlanych; oraz właściciele sklepów online i stacjonarnych, hurtownicy, właściciele laboratoriów, otoczenie biznesu uwzględniające doradców, prawników, farmaceutów i pracowników ochrony zdrowia.

OPINIE EKSPERTÓW